hlavicka2.jpg, 17 kB

TOPlistÚVOD

POMŮCKY

TECHNIKA

UKÁZKY

VZORY

OSTATNÍ

ODKAZY

GUESTBOOKDVOJITÁ SPIRÁLA


Tento náramek se možná zpočátku zdá být docela složitý, ale není tomu tak. Je v něm poměrně dost prvků, řekněme podobných, jako jsou třeba u náramku Pepito nebo Francouzský vzor, tedy překrývání uzlíků.
Náramek jsem našla na této stránce, kde ale autorka uvádí, že náramek pochází odtud.dvojitaspirala1.jpg, 2 kB

Začneme jedním uzlíkem vázaným vpravo s tmavomodrou bavlnkou.

dvojitaspirala2.jpg, 3 kB

S další tmavomodrou bavlnkou udělámé tentokrát tři uzlíky vázané vpravo.
Nespleťte si bavlnky!! Postupujte přesně podle obrázků!!

dvojitaspirala3.jpg, 4 kB

Teď s nejsvětlejší modrou uděláme 4 uzlíky vázané vpravo a pátý uzlíky zpětný.

dvojitaspirala4.jpg, 5 kB

S další světlemodrou bavlnkou uděláme opět 4 uzlíky vázané vpravo a pátý zpětný. S předchozí světlemodrou bavlnkou uvážeme jeden uzlík vlevo. To samé s následující tmavomodrou balvnkou.

dvojitaspirala5.jpg, 7 kB

Nyní s tmavomodrou bavlnkou 5 uzlíků vázaných vpravo. Dále jeden uzlík vlevo s nejsvětlejší modrou přes tmavomodrou bavlnku. To samé ještě jednou, také s následující světlemodrou. Řadu dokončíme dvouma uzlíkama vpravo s tmavomodrou bavlnkou.

dvojitaspirala6.jpg, 10 kB

Nyní začneme postup, který budeme neustále opakovat:
Další řadu začneme opět s tmavomodrou bavlnkou, uděláme dva uzlíky vázané vpravo. Pak s následující středně modrou bavlnkou jeden uzlík vlevo přes tmavomodrou bavlnku. To samé ještě jednou i s následující středně modrou bavlnkou. Řadu dokončíme sedmi uzlíky vpravo s tmavomodrou bavlnkou.

dvojitaspirala7.jpg, 12 kB

A opět začneme s tmavomodrou bavlnkou, ale jen jedním uzlíkem vpravo. Pak uděláme se středně modrou bavlnkou jeden uzlík vlevo přes tmavomodrou bavlnku. Potom si vezmeme následující středně modrou bavlnku a uvážeme zpětný uzlík na tmavomodrou bavlnku a budeme pokračovat osmi uzlíky vázanýmy vpravo.

dvojitaspirala8.jpg, 14 kB

Tentokrát začneme další řadu zpětným uzlíkem se středně modrou bavlnkou. Dále budeme pokračovat uzlíky vpravo. Bude jich celkem 10.

dvojitaspirala9.jpg, 16 kB

Nyní si od zpětných uzlíků odpočineme a uděláme 9 ulíků vázaných vpravo s tmavomodrou bavlnkou. Nakonci uděláme s obouma středně modrýma bavlnkama překrývací uzlík vlevo přes tmavomodrou bavlnku.

dvojitaspirala10.jpg, 18 kB

S tmavomodrou bavlnkou 1 uzlík vpravo + zpětný uzlík + 1 uzlík vlevo. Podle obrázku, s nejsvětlejší modrou bavlnkou 3 uzlíky vlevo. S další světlou modrou 4 uzlíky vlevo.

dvojitaspirala11.jpg, 19 kB

Tmavomodrá bavlnka: 2 uzlíky vlevo
1. červená bavlnka: 2 uzlíky vpravo; 2. červená bavlnka: také 2 uzlíky vpravo
Další tmavomodrá bavlnka: 2 uzlíky vlevo
střední modrá: 2 vlevo; další střední modrá: také 2 vlevo.

dvojitaspirala12.jpg, 21 kB

S tmavomodrou balvnkou teď uděláme jeden uzlík vázaný vlevo, potom zpětný uzlík a jeden uzlík vázaný vpravo.

dvojitaspirala13.jpg, 26 kB

S nejsvětlejší modrou bavlnkou (ne s tou, se kterou jsme pracovali naposledy!!) nyní uděláme 9 uzlíků vpravo + jeden zpětný uzlík. S další nejsvětlejší modrou bavlnkou teď uděláme 8 uzlíků vpravo a nakonci zase jeden zpětný.

dvojitaspirala14.jpg, 26 kB

S předchozí nejsvětlejší bavlnkou uděláme jeden uzlík vlevo. Za ní bude následovat také jeden uzlík vlevo, ale tentokrát s tmavomodrou bavlnkou.

dvojitaspirala15.jpg, 28 kB

Následující řadu začneme sedmi tmavomodrými uzlíky vpravo. Přes tmavomodrou bavlnku pak uvážeme jeden překrývací uzlík vlevo s první nejsvětlejší modrou bavlnkou a druhý levý překrývací uzlík s druhou nejsvetlejší modrou bavlnkou. Řadu dokončíme dvouma tmavomodrými uzlíky vpravo.
Tímto jsme dokončili část vzoru, kterou budeme neustále opakovat. Až se nám bude náramek zdát dostatečně dlouhý, budeme pokračovat ještě krátkým zakončením. Náramek tak bude vypadat mnohem lépe.

dvojitaspirala16.jpg, 32 kB

1. řada:
Začneme ji tmavomodrou bavlnkou a to dvěma uzlíky vpravo. Na ní uděláme s první středně modrou bavlnkou 1 překrývací uzlík vlevo. To samé i s druhou středně modrou bavlnkou. Řadu dokončíme pěti tmavomodrými uzlíky vpravo.
2. řada
1 tmavomodrý uzlík vpravo. 1 překrývací uzlík se středně modrou bavlnkou na tmavomodrou bavlnku. S další středně modrou bavlnkou 1 zpětný uzlík a se stejnou bavlnkou další 4 uzlíky vpravo.

dvojitaspirala17.jpg, 33 kB

Dále uděláme se středně modrou bavlnkou jeden zpětný uzlík a následně 4 uzlíky vázané vpravo.

dvojitaspirala18.jpg, 34 kB

S tmavomodoru bavlnkou 3 uzlíky vpravo. Nakonec jeden uzlík s další tmavomodrou bavlnkou, také vpravo.Nahoru
Zpět na Vzorypaticka.JPG, 2 kB